بسته بندی برای اسباب کشی

حمل بار در سرخرود

09114135815

یک فهرست تهیه کنید

برای اینکه در روزهای اسباب‌کشی سردرگم نشوید، بهترین کار این است که یک فهرست از تمام کارهایی که باید انجام دهید و وسایلی که باید جمع و جور کنید، تهیه کنید. شما می‌توانید یک برنامه زمان‌بندی برای بسته‌بندی کردن وسایل هم تدارک ببینید که مطابق آن وسایل‌تان را جمع‌وجور کنید و تمام فشار کاری را در یک روز متحمل نشوید.

بسته‌بندی شکستنی‌ها

هرقدر وسایل و ظروف شکستنی را با دقت بیشتری بسته‌بندی کنید، در مقصد با خیال آسوده‌تری آنها را باز خواهید کرد و سالم خواهید دید.

بهتر است لوازم شکستنی را در جعبه اصلی خودشان که دارای حفاظ‌هایی است، قرار دهید. اگر این جعبه‌ها را دور انداخته‌اید، وسایل شکستنی را در روزنامه یا پارچه یا پلاستیک‌های حباب‌دار بپیچید و درون یک کارتن محکم بسته‌بندی کنید.

کدام کارتن، کدام اتاق

در اسباب‌کشی اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق نشیمن و حمام و دستشویی را به عنوان واحدهایی مجزا در نظر بگیرید. هر روز به سراغ یک اتاق بروید و وسایل آن اتاق را بسته‌بندی کنید.

روی هر جعبه پس از اتمام کار بسته‌بندی، برچسبی حاوی فهرست وسایل و لوازم داخل آن چسبانده و در صورتی که اجناس داخل آن شکستنی است با ماژیک قرمز، کلمه شکستنی را بنویسید.

حمل لباس‌ها و اشیای گرانقیمت

لباس‌هایتان را که به چوب‌لباسی آویزان است، با همان چوب لباسی به صورت مجموعه‌ای در یک پلاستیک بزرگ یا درون یک ملافه قرار دهید.

اگر چمدان‌های بزرگ و جاداری هم در خانه ‌دارید، می‌توانید لباس‌ها را درون آن جاسازی کنید. لوازم ضروری مانند حوله، مسواک، لباس‌های دم‌دستی را در ساک‌دستی‌تان قرار دهید تا به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

پرده دوختن برای خانه جدید

اگر می‌توانید، بد نیست چند روز قبل از اسباب‌كشی به خانه جدید سری بزنید، میل‌پرده‌ها را كنترل كنید و پنجره‌ها را اندازه بگیرید تا پرده‌هایتان را با اندازه‌های جدید هماهنگ كنید.

اگر خانه‌تان اجاره‌ای است و احتمال می‌دهید كه به‌زودی مجبورید از این خانه جدید هم بلند شوید، سعی كنید اندازه‌ پرده‌هایتان را دست نزنید. ولی اگر خانه‌تان موقت نیست می‌توانید پرده جدید بدوزید یا پرده‌های قبلی را هر قدر لازم است كوتاه كنید

ولی اگر هیچ كدام از این كارها را نتوانستید قبل از اسباب‌كشی انجام بدهید هیچ اشكالی ندارد. روزی كه به خانه جدید می‌روید جلوی پنجره را موقتا ملحفه بكشید یا می‌توانید روی پنجره‌ها را روزنامه بچسبانید تا نور كمتری از فضای خانه‌تان كم شود و هروقت رسیدید، كار پرده را انجام دهید.

نکاتی برای اسباب کشی,نحوه اسباب کشی آسان

قبل از اسباب‌كشی به محله‌ جدیدتان بروید و یک مسیر خوب برای خاور در آن روز انتخاب كنید

خانه جدید را قبل از اسباب کشی تمیز کنید

چگونه سختی های اسباب کشی را آسان کنیم؟

همه‌ تلاش‌تان را بكنید كه یك یا 2 روز قبل از اسباب‌كشی به خانه‌ جدید بروید و زمین و كابینت‌ها را نظافت كنید. اگر خانه‌تان اجاره‌ای است گاهی صاحبخانه این كار را به گردن می‌گیرد ولی حتی اگر صاحبخانه به شما گفت كه این كار را می‌كند، حتما پیش از اسباب‌كشی سری به خانه بزنید و ببینید تا چه حد نظافت شده.

آیا همه‌‌چیز مطابق انتظارتان هست یا نه. اشكالی ندارد اگر آخر سر، كار نظافت هم به روز اسباب‌كشی بیفتد ولی حتما ناراحت‌كننده خواهد بود اگر پیش‌بینی كنید همه جا تمیز است و وقتی به خانه می‌رسید با جایی پر از گردو‌خاك و كثیفی مواجه شوید.

حواستان به غذای روز اسباب‌كشی باشد

اگر كسی از شما پرسید: «كمك نمی‌خوای؟» بهتر است به او بگویید: «برامون غذا درست كن.» روز اسباب‌كشی هم خسته‌اید و هم وسایلتان توی كارتن و بسته‌بندی است و نمی‌توانید به راحتی غذا درست كنید. از طرفی آن‌قدر همه خسته و گرسنه‌اید كه نیاز به یك وعده غذایی خوب دارید.

به آدرس خانه جدید قبل از اسباب کشی مسلط شوید

قبل از اسباب‌كشی به محله‌ جدیدتان بروید و یك مسیر خوب برای روز اسباب‌كشی انتخاب كنید تا خاور راحت بتواند از آن مسیر بیاید. روز اسباب‌كشی روز مناسبی برای كشف كردن آدرس خانه‌ جدیدتان نیست.

روی پیشنهادهای وسوسه انگیز شركتهای حمل و نقل فکر کنید

ممكن است وقتی برای كرایه خاور به شركت حمل زنگ می‌زنید، پیشنهادهایی برای اسباب‌كشی راحت‌تر به شما بدهند. لازم نیست همه‌ آنها را بپذیرید. مثلا اینكه یك كاور مخصوص برای حمل لباس‌ها برایتان بیاورند. اگر لباس‌های اتو كشیده‌ شما كم است به راحتی می‌توانید با ماشین خودتان آنها را ببرید. یا می‌توانید آنها را بین رختخواب‌ها جا بدهید. اسباب‌كشی حتی بدون هیچ كدام از این سرویس‌های اضافه هم هزینه‌ زیادی به همراه دارد. مواظب باشید پولتان را خرج كارهای اضافی نكنید.

شرکت‌های حمل ونقل معتبر را انتخاب کنید

چگونه سختی های اسباب کشی را آسان کنیم؟

شما می‌توانید این شرکت‌ها را در میان آگهی‌های روزنامه و یا توصیه اقوام و آشنایان بیابید.

اگر قرار است در این تابستان از شهری به شهر دیگر نقل مکان کنید باید در انتخاب این شرکت‌ها بیشتر دقت کنید تا اسباب و وسایل شما سالم به مقصد برسند. برخی از شرکت‌های حمل و نقل خودشان مسئولیت بسته‌بندی وسایل را نیز بر عهده می‌گیرند و شما از این بابت آسوده خواهید بود. حتما از شرکت حمل‌ونقل سوال کنید که اسباب و وسایل شما را بیمه می‌کند یا خیر.

حمل و نقل گل و گیاه

اگر شما اهل گل و گیاه هستید، باید این دوستان سبز خانه‌تان را هم در این حمل‌ونقل همراهتان به خانه جدید ببرید. برای گلدان‌های بزرگ و سنگین چاره‌ای نیست

جز اینکه به همان ترتیب در کامیون قرار دهید و حمل کنید. ولی درباره گلدان‌های کوچک، می‌توانید مجموعه‌ای از آنها را در یک جعبه محکم مقوایی، چوبی یا پلاستیکی قرار داده و داخل هر یک از گلدان‌ها چوبی به بلندی ارتفاع بلندترین گیاه فرو کنید. سپس پلاستیکی نازک را روی سطح دهانه و طرفین جعبه و همچنین پایه‌های چوبی فرو رفته در گلدان‌ها قرار داده و با چسب محکم کنید و منافذی را برای تنفس گیاه باز بگذارید.

نگهداری از بچه ها در روز اسباب کشی

چگونه سختی های اسباب کشی را آسان کنیم؟

بسته به اینكه بچه‌ شما چند ساله است باید فكری به حالش بكنید. اگر بچه خیلی كوچك است و امكانش را دارید، او را روز اسباب‌كشی به كسی بسپارید. ولی اگر این امكان را ندارید اصلا اشكالی ندارد. بگذارید بازی كند. از قبل برایش وسایلی را كنار بگذارید و وقتی به خانه جدید رفتید آنها را به او بدهید. این كار شاید او را یك ساعت سرگرم كند و احتمالا خانه‌ پر از كارتن و وسایل برایش جذاب‌تر است. بگذارید سراغ وسایل بی‌خطر برود و با آن وسایل بازی كند. بگذارید كمی خاكی شود. مطمئن باشید بیشتر از شما خاكی نمی‌شود. اگر بچه‌هایتان بزرگ‌ترند آنها را در اسباب‌كشی مشاركت دهید. اینكه چقدر شما اسباب‌كشی را «كابوس» ببینید یا نه، روی بچه‌هایتان هم تأثیر خواهد گذاشت. اسباب‌كشی را برایشان یك كارگروهی تعریف كنید كه آنها هم می‌توانند تا جایی كه می‌توانند در آن شركت كنند و مفید باشند.

تماس با ما

09114135815

باربری درسرخرود-جابه جایی درسرخرود-حمل ونقل درسرخرود-اسباب کشی درسرخرود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *